loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skręty tułowia z piłką gimnastyczną leżąc
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch – skośne brzucha


Asystujące:
plecy - prostowniki grzbietu


Stabilizujące:
naramienne - tylne aktony; nogi - przywodziciel długi; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - równoległoboczny; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
piłka gimnastyczna; mata do ćwiczeń

Skręty tułowia leżąc z piłką gimnastyczną  to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni skośnych brzucha oraz wypracowania stabilnych i silnych pleców. Tutaj dowiesz się jak poprawnie wykonywać to ćwiczenie, tak by uzyskać możliwie największą skuteczność.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na podłodze lub macie do ćwiczeń i łapiemy piłkę między nogami – poniżej kolan. Trzymając tak piłkę kładziemy się płasko na plecach, wyciągając ręce i prostując je, tak by ułożone były prostopadle do naszego tułowia. Dłońmi dotykamy podłogi, dzięki temu wykonując to ćwiczenie nie stracimy stabilności.


Krok 2

Faza wykonywania: Uginamy nogi w kolanach (pod kątem 90 stopni) i podnosimy nogi. Teraz opuszczamy nogi, skręcając się w tułowiu, na jedną ze stron. Podnosimy nogi i opuszczamy je w drugą stronę.


Krok 3

Faza powrotu: Staramy się by podczas tego ćwiczenia pracowały tylko nogi i by skręcała się tylko dolna część tułowia. Ramiona powinny pozostawać na podłodze. Jeśli chcemy zwiększyć trudność ćwiczenia – prostujemy mocniej nogi, ponieważ mocniej wyprostowane nogi oznaczają większy opór podczas tego ćwiczenia.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

MATA