loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Tadasana – pozycja góry
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch, Pośladki, Nogi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Jest to podstawowa asana w jodzie. Jest łatwa do wykonania, nie wymaga użycia żadnych pomocy. Zazwyczaj zaczynamy i kończymy ta pozycją większość asan. Prawidłowe jej wykonanie wpływa na poprawę postawy ciała, wzmacnia mięśnie nóg oraz zmniejsza płaskostopie.

Krok 1
Stań ze stopami na szerokość bioder, zewnętrzne krawędzie stóp równoległe do siebie. Zwróć uwagę na to, by ciężar ciała był równo rozłożony na jednej i drugiej nodze. Dociśnij nasady palców oraz środek pięty. Poprzez dociskanie stop do ziemi, podciągnij  rzepki kolan i mięśnie nóg. Wyprostuj się wydłużając boki tułowia. Ułóż ręce wzdłuż ciała, tak by wnętrza dłoni były skierowane do tułowia. Pociągnij dłońmi w dół - tak jakby palec serdeczny i wskazujący chciały zbliżyć się do ziemi, opuścić barki. Teraz cofnij obojczyki, zacznij zbliżać łopatki do siebie tak, by rozszerzyć klatkę piersiową. Głowa prosto, patrz przed siebie.Sięgaj czubkiem głowy do sufitu.

Krok 2
Zostań w pozycji na 5-10 oddechów. Powtórz ćwiczenie 2-3 razy odpoczywając pomiędzy. Jeśli jest Ci trudno docisnąć całe stopy do ziemi lub w trakcie wykonania odrywają się od podłoża to możesz zaczynać asanę z ugiętymi kolanami. Wtedy uginając nogi dociśnij całe stopy do ziemi i powoli zacznij prostować nogi nie tracąc kontaktu stóp z podłogą.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA