Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia: Główne: brzuch – skośne brzucha
Asystujące: plecy - prostowniki grzbietu
Stabilizujące: nogi - pośladkowy
Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: ławka do ćwiczeń; obciążenie Ćwicząc konkretne partie mięśni możemy decydować na których chcemy się bardziej skupić, ponieważ uważamy, że potrzebują naszej szczególnej uwagi. Ćwicząc na ławce skośnej wzmacniamy przede wszystkim mięśnie skośne brzucha. Silne mięśnie skośne pomagają w utrzymywaniu prawidłowej postawy i zapewniają nam zdrowy wygląd
Krok 1 Pozycja startowa: Układamy się na ławce skośnej – kładziemy się na jednym boku, tak by biodro znajdowało się na wysokości końca ławki. Stopy układamy z oparciach na nogi, tak, by mieć stabilną pozycję w trakcie wykonywania ćwiczenia. Łapiemy obciążenie i trzymamy je rękoma skrzyżowanymi na klatce piersiowej.
Krok 2 Faza wykonywania: Celem w tym ćwiczeniu jest maksymalne wykorzystanie siły mięśni skośnych brzucha, dlatego zaczynamy wyginać się ku górze używając przeze wszystkim ich. Skrzyżowane ręce będą zapobiegały pomaganiu sobie w podnoszeniu podczas tego ćwiczenia, co sprawi, że jego efekt będzie zminimalizowany.
Krok 3 Faza powrotu: Po uniesieniu wracamy do pozycji startowej. Koncentrujemy się na mięśniach skośnych. Jeśli czujesz, że napięcie pojawia się także w okolicach pleców – odkładamy obciążenie, zmieniamy na mniejsze i ponownie podchodzimy do wykonywania tego ćwiczenia. Robimy po 10 powtórzeń ćwiczenia na każdą ze stron.