loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Virabhadrasana I
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch ( środek), Plecy ( góra), Biodra i pośladki, Nogi- uda, podudzie, łydki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi 
Virabhadrasana I – asana ta oznacza imię wojownika Virabhadry i rozpoczyna serię pozycji wojownika. Ćwiczmy ją z wykorzystaniem maty. Wykonując tą asanę wzmacniamy mięsnie nóg, rozciągamy kręgosłup uelastyczniamy szyję. Dodatkowo regularne ćwiczenie pomaga odchudzić okolice bioder, wzmocnić mięśnie pleców oraz usunąć sztywność barków i pleców.

Krok 1
Stań w Tadasana, następnie skocz do rozkroku, ułóż  ręce na biodra i skręć stopy i biodra w prawa stronę : prawa noga 90 stopni na zewnątrz, lewa  60 stopni do środka. Następnie podnieś piętę nogi z tyłu i przesuń lewe biodro w przód, tak by kolce biodrowe były w linii, opuść piętę w dół zachowując skręt biodra. Z wydechem zacznij zegnać prawa nogę w kolanie. Dążmy do tego by udo było równoległe do podłogi, jednak dla początkujących ważne jest to aby utrzymać skręt biodra do przedniej nogi, dlatego też nie jest konieczne schodzenie nogą do kąta prostego. W trakcie uginania nogi  dociskaj lewą stopę mocno do ziemi. Wyciągnij ręce do boku, ułóż dłonie wnętrzem  do sufitu. Kolejno wydłużając boki tułowia podnieść ręce do góry. Połącz dłonie i wyciągaj się w górę i lekko w tył. Patrz przed siebie i w górę, delikatnie odchyl głowę.

Krok 2
Pozostań w pozycji 5-15 oddechów robiąc wdech podnieś się i wykonaj na drugą stronę.

Krok 3
Istotne jest, aby w trakcie wykonywania tej asany nie wyginać kręgosłupa i nie wypychać brzucha w przód. Noga z tyłu pozostaje wyprostowana i stopa mocno dociśnięta do maty.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA