loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Virabadhrasana III
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Nogi, Pośladki, Core- tułów

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Virabadhrasana III – jest to najtrudniejsza asana z serii pozycji wojownika Virabadhra. Wykonanie tego ćwiczenia wymaga koncentracji umysłu i wzmocnionych już mięśni pleców. Wykonujemy ją na macie, ewentualnie można użyć krzesła do podparcia rąk. W tej pozycji pracują mięśnie nóg, pośladków oraz wszystkie mięsnie tułowia.

Krok 1
Zaczynamy z Tadasana, po wydechu wykonujemy skok i rozciągamy ręce do boku. Dłonie wnętrzem do sufitu kolejno wydłużając boki tułowia podnieś ręce. Następnie skręć stopy i biodra w prawa stronę: lewa stopa 60 stopni do środka, prawa 90 stopni na zewnątrz. Podnieś piętę nogi z tyłu, przesuń lewe biodro w przód i powoli opuść piętę zachowując skręt biodra. Z kolejnym wydechem zegnij prawa nogę w kolanie do kąta prostego. Teraz połóż  tułów na  prawym udzie, kładąc się rozciągnij cały przód ciała w kierunku rąk. Po wydechu zacznij powoli ponosić tylnią nogę i wyciągać ręce w przód. Nogę podnosimy na wysokość biodra, wypchnij piętę w tył. Tułów i noga w górze są równoległe do podłogi. Noga na której stoimy jest prosta, stopa dociśnięta do maty. Patrzymy przed siebie, broda, mostek w przód.

Krok 2
Zostań na 5-10 oddechów, w wydechem wróć do Tadasana i wykonaj na drugą stronę. Zwróć uwagę na rozciąganie całego ciała w tej pozycji – od pięty nogi z tyłu po czubki palców. Zachowaj równo wyciągnięte boki tułowia.

Krok 3
Jeśli pojawia się trudność w utrzymaniu równowagi to połóż ręce na oparciu krzesła lub drabince.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA