loadingimg

Wczytuję dane...
strona główna sklepupoprzedni
następny
Przysiad z trap bar
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia: 

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Asystujące: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: sztanga

Przysiady ze sztangą to ważne ćwiczenie, mające na celu rozwój mięśni czworogłowych ud. Poza nogami ćwiczymy mięśnie pośladkowe, grzbietu brzucha.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań na platformie, wejdź do obwodu sztangi typu trap bar. Przykucnij do pozycji, w której uda będą ułożone równolegle do podłoża. Kolana i stopy ustawione w tym samym kierunku. Chwyć sztangę oburącz, można użyć usztywniaczy nadgarstka w celu ułatwienia uchwytu. W pozycji startowej stopy powinny stabilnie przylegać do podłoża, grzbiet wyprostowany, oczy zwrócone przed siebie.

Krok 2
Faza ruchu: W początkowej fazie ruchu największą pracę wykonują mięśnie ud oraz mięśnie pośladkowe. Zacznij powoli się podnosić, jednocześnie prostując grzbiet, prowadź sztangę blisko ciała nie prostuj zbyt szybko nóg, możesz lekko odchylić się do tyłu. W momencie wyprostu ściągnij barki lekko do tyłu, zrób wdech. W takiej pozycji wytrzymaj parę sekund. Ramiona powinny pozostać proste w całym ruchu.

Krok 3
Faza powrotu: Wracając do pozycji wyjściowej unikaj utrzymywania okrągłych pleców, nie odbijaj także sztangi od podłogi.

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA