loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Martwy ciąg na prostych nogach na suwnicy Smitha
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy 
Asystujące:  nogi - dwugłowy uda; nogi - półścięgnisty; nogi - przywodziciel długi; plecy - prostowniki grzbietu


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: suwnica Smitha

Martwy ciąg jest ćwiczeniem wielostawowym , angażującym wiele mięśni jednocześnie. Pomaga budować mięśnie prostowników grzbietu. Ćwiczenia z wykorzystaniem suwnicy polecane są osobom początkującym  zwłaszcza gdy ćwiczymy na stosunkowo dużych ciężarach, bez asekuracji drugiej osoby.  Zaletą ćwiczenia na maszynach jest to, że pozwalają ćwiczyć określoną grupę mięśni przy izolacji pozostałych.

 Krok 1
Pozycja startowa: Stań między filarami suwnicy, stopami nieznacznie szerzej niż szerokość ramion i z palcami lekko na zewnątrz. Nogi powinny być całkowicie wyprostowane w kolanach a mięśnie ud napięte. Zegnij się w pół i umieść dłonie na gryfie suwnicy. Wyprostuj plecy i trzymaj łopatki ściągnięte do siebie. 

Krok 2
Faza podciągania: Zacznij podnosić obciążenie na  wyprostowanych rękach poprzez prostowanie tułowia. Pamiętaj, aby nie odchylać sie za bardzo do przodu gdyż zwiększa to napięcie w dolnych partiach pleców (zaleca sie używanie pasa treningowego podczas wykonywania tego ćwiczenia). Bardzo ważną częścią tego ćwiczenia jest utrzymanie prostych pleców - nie wprowadzaj ich w łuk ani nie odchylaj na boki.

Krok 3
Faza opuszczania: Powoli zacznij opuszczanie do podłogi przez zgięcie w tułowiu. Powtórz ćwiczenie we wcześniej ustalonych seriach. Po zakończeniu ćwiczenia opuść sztangę przez ugięcie kolan z wyprostowanymi plecami.

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA