loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Martwy ciąg na sztywnych nogach z wyciągiem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Asystujące: nogi - przywodziciel długi; plecy - prostowniki grzbietu

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: siłownia: wyciąg dolny

Ćwiczenie przeznaczone dla zaawansowanych i polecane dla tych, którzy rozwinęli odpowiednio mięśnie pleców. Jeżeli już decydujesz sie na to ćwiczenie po raz pierwszy, pamiętaj by użyć minimalnego obciążenia dla sprawdzenia swoich możliwości, i dopiero z czasem je zwiększaj. Wykonaj także 1-2 serii rozgrzewkowych.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań stopami na szerokość ramion lub nieznacznie wężej, między uchwytami wyciągu. Nogi nieznacznie ugięte w kolanach lub całkowicie wyprostowane (w zależności od poziomu zaawansowania). Zegnij się w pół i złap za uchwyty, linki wyciągu. Wyprostuj plecy i trzymaj łopatki ściągnięte do siebie.

Krok 2
Faza podciągania: Trzymając ręce blisko ciała zacznij się podnosić poprzez prostowanie tułowia. Pamiętaj aby nie odchylać sie za bardzo do przodu, gdyż zwiększa to napięcie w dolnych partiach pleców. Bardzo ważną częścią tego ćwiczenia jest utrzymanie prostych pleców - nie wprowadzaj ich w łuk ani nie odchylaj na boki.

Krok 3
Faza opuszczania: Przez zgięcie  w tułowiu zacznij powrót do pozycji startowej. Podczas opuszczania, kolana zaczną się przechylać lekko ku przodowi - postaraj sie kontrolować ten ruch. Powtórz ćwiczenie we wcześniej ustalonych seriach.

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA