loadingimg

Wczytuję dane...
strona główna sklepupoprzedni
następny
Ściąganie drążka wyciągu górnego w chwycie neutralnym jedną ręką
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły mniejszy; plecy - obły wiekszy; plecy - podgrzebieniowy

Asystujące: ramie - dwugłowy (biceps)
 
Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg górny, drążek
Ćwiczenie idealnie nadaje się, jako suplement do ćwiczeń ściągania linki wyciągu górnego lub podciągania się na drążku. Izoluje jedną stronę ciała i pracuje nad mięśniem najszerszym grzbietu, obłym mniejszym i większym. Dodatkowo, jeżeli czujesz, że jedna ze stron twojego ciała jest silniejsza od drugiej, powinieneś stosować to ćwiczenie regularnie do momentu zniwelowania różnicy.

Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź wygodnie na ławeczce na przeciwko stacji wyciągowej w siłowni, lub swoim domowym atlasie do ćwiczeń. Złap jedną ręką za drążek wyciągu górnego w uchwycie naturalnym, inaczej zwanym „młotkowym” (prostopadle do ciała).

Krok 2
Faza przyciągania: Z pozycji startu, ściągnij drążek przed sobą do jednego boku klatki piersiowej. Podczas ciągnięcia utrzymuj wyprostowane barki przez ściąganie łopatek do siebie; łokieć powinien być skierowany w dół a broda do góry. Dodatkowo, "rozszerz" klatkę piersiową i postaraj się lekko wygiąć do tyłu. Łokieć prowadź blisko ciała. Podczas tego ćwiczenia możesz lekko zaangażować mięsień dwugłowy ramienia (biceps), jeżeli chcesz go wyćwiczyć w tym samym czasie co plecy (zmniejszy to jednak nacisk na mięśnie najszersze i obłe).

Krok 3
Faza zwalniania: Gdy już całkowicie podciągniesz drążek jednego z boków klatki, utrzymaj pozycję przez sekundę, napinając mięśnie pleców. Następnie, wolno opuść linkę z powrotem do pozycji startu pozwalając na rozciągnięcie mięśni grzbietu. Pamiętaj, aby całkowicie kontrolować ten ruch, nie pozwól na trzaskanie stosu lub szarpanie linki. Po wykonaniu serii zmień rękę.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY