loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - dwugłowy (biceps)


Asystujące:
ramię - ramienny


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
gryf; obciążenia

Jest to podstawowe ćwiczenie na rozbudowę mięśni dwugłowych ramion (bicepsów). Wykonuje się je na samym początku podczas praktycznie każdorazowego ćwiczenia tej partii mięśni.
Istnieje wiele wariacji tego ćwiczenia, o których również napiszemy.


Krok 1

Pozycja startowa: Stań w pozycji wyprostowanej, trzymając gryf sztangi na szerokość barków, w wyprostowanych rękach. Dłonie powinny być skierowane do przodu, natomiast łokcie powinny przylegać do ciała. Tak wygląda pozycja wyjściowa.


Krok 2

Faza wykonywania: Trzymając górną część ramion w stałej pozycji podnoś sztangę do góry, pozwalając tym samym na pracę bicepsów, zwróć uwagę, by w czasie tego ruchu robić wydech. Ważna rada: Postaraj się wykonywać ten ruch tak, by pracowały tylko przedramiona.


Krok 3

Faza powrotu: Kontynuuj wznoszenie sztangi, do momentu w którym bicepsy nie są w pełni napięte, a gryf znajduje się na wysokości barków. Wytrzymaj chwilę w takiej pozycji, ściskając mięśnie jeszcze mocniej. Zacznij powoli opuszczać sztangę, wdychając przy tym powietrze. Powtórz zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA