loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion z hantlami podchwytem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - dwugłowy (biceps)


Asystujące:
ramię - ramienny


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
hantle

Zaletą tego ćwiczenia jest fakt, że dzięki niemu oddziałujemy na każdy biceps z osobna. Jest ono stosowane z powodzeniem przez ćwiczących już od wielu lat i pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów.
Dlaczego właśnie to ćwiczenie? Ponieważ możliwość wyćwiczenia każdego bicepsu osobno, to ogromna zaleta. Każdy z nas ma silniejszą jedną z rąk, więc tutaj mamy możliwość położenia szczególnego nacisku na słabszą z nich, a tym samym równomiernego wyćwiczenia obu rąk.


Krok 1

Pozycja startowa: Możesz stać lub siedzieć podczas wykonywania tego ćwiczenia. Złap podchwytem hantle o wybranej przez Ciebie wadze. Jeśli stoisz - bądź w rozkroku, nie szerszym niż Twoje barki. Napnij mięśnie brzucha i weź wdech.


Krok 2

Faza wykonywania: Zginaj ramiona w łokciach podnosząc tym samym hantle do wysokości barków. Możesz przy okazji skręcać dłoń, by kciuk wskazywał na zewnątrz. W tej pozycji hantle znajdują się pionowo, łokieć wskazuje podłogę, a kciuk jest skierowany do zewnątrz.


Krok 3

Faza powrotu: Zacznij opuszczanie hantli do pozycji startowej. Rób to powoli i staraj się napinać przy tym mięsnie dwugłowe. Dzięki temu ćwiczeniu wypracujesz dobrze bicepsy oraz przedramiona.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI