loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion ze sztangą na „modlitewniku” w pozycji leżącej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - ramienny


Asystujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Stabilizujące:
plecy - czworoboczny środek; plecy - równoległoboczny; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
gryf, obciążenia, modlitewnik

Mamy do czynienia z wariacją na temat uginania ramion na „modlitewniku”. W tej pozycji dodatkowo angażujemy mięśnie pleców. Reszta pozostaje bez zmian – główną rolę odgrywają mięśnie ramienne, ale i tak najwięcej roboty mają bicepsy.


Krok 1

Pozycja startowa: Złap sztangę i połóż się na krawędzi „modlitewnika” twarzą do dołu, a podpierając się nogami. Trzymając sztangę pozwól ramionom swobodnie opaść, tak, by znalazły się prostopadle do podłogi. Tak wygląda pozycja wyjściowa do tego ćwiczenia.


Krok 2

Faza wykonywania: Jak zwykle w tego typu ćwiczeniach, bardzo ważne jest ułożenie łokci – powinny się znajdować blisko tułowia. Natomiast głowa powinna być skierowana do przodu. Podnosimy sztangę poprzez zaciskanie bicepsów, do chwili, gdy ramiona będą całkowicie zgięte. W tej fazie postaraj się pamiętać, by wydychać powietrze. Upewnij się także, że poruszają się tylko przedramiona, a reszta pozostaje w bezruchu.


Krok 3

Faza powrotu: Teraz staramy się powoli i z zachowaniem pełnej kontroli nad naszymi mięśniami opuścić sztangę, do pełnego wyprostowania ramion. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA