loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skłony ze sztangą na karku - proste nogi
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy


Asystujące:
 nogi - dwugłowy uda; nogi - łonowy

 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: gryf, obciążenia, pas do ćwiczeń

Chcesz zwiększyć swoją siłę w mięśniach górnych i dolnych pleców i jednocześnie zbudować mocne mięśnie nóg? To jest idealnie ćwiczenie dla Ciebie. „Dzień dobry” na prostych nogach izoluje głównie mięśnie pośladków oraz ud. Druga odmiana tego ćwiczenia, na „dzień dobry na ugiętych nogach”, w większym stopniu skupia się na dolnych partiach placów.


Krok 1

Pozycja startowa: Stań z nogami na szerokości ramion, całkowicie wyprostowanych w kolanach, mięśnie nóg lekko napięte.  Płoż sztangę na plecach – górnej części mięsni czworobocznych grzbietu. Złap sztangę rękoma w nadchwycie z dłońmi na szerokości ramion. Głowę lekko przechyl do tyłu, ale tylko lekko (zbyt duże wygięcie w karku może spowodować kontuzje). Klatka piersiowa powinna być wypięta do przodu, łopatki ściągnięte do siebie i jednocześnie plecy lekko wygięte w łuk.


Krok 2

Faza skłonu: Z pozycji startowej wykonaj skłon w dół poprzez zgięcie się w tułowiu. Zginaj się tak długo aż klatka piersiowa będzie równolegle do podłogi. Cały czas trzymaj łopatki pleców ściągnięte razem. Dolne partie pleców i mięśnie brzucha postaraj się utrzymać w napięciu i unieruchomione, tak aby plecy nie zaokrąglały się. 


Krok 3

Faza podnoszenia: Gdy już osiągniesz pozycję zgiętą równolegle do podłogi, nie zatrzymuj się i powoli prostuj się do pozycji startowej. Jeżeli zaczynasz szarpać i za szybko wykonywać skłony zmniejsz obciążenie i wykonaj ćwiczenie dokładniej.


Uwaga

Suwnica Smitha: Ćwiczenie można wykonywać także przy pomocy suwnicy Smitha (kosztem pracy mięśni stabilizujących, w tym przypadku mięśni brzucha oraz prostownika grzbietu).

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

PASY I OPASKI

 

OBCIĄŻENIA