loadingimg

Wczytuję dane...
strona główna sklepupoprzedni
następny
Martwy ciąg na suwnicy Smitha
średnia: 0.0  ocen: 2
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: suwnica Smitha

Martwy ciąg jest ćwiczeniem wielostawowym , angażującym wiele mięśni jednocześnie. Pomaga budować mięśnie prostowników grzbietu. Ćwiczenia z wykorzystaniem suwnicy polecane są osobom początkującym  zwłaszcza gdy ćwiczymy na stosunkowo dużych ciężarach, bez asekuracji drugiej osoby.  Zaletą ćwiczenia na maszynach jest to, że pozwalają ćwiczyć określoną grupę mięśni przy izolacji pozostałych.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań między filarami suwnicy,  stopami nieznacznie szerzej niż szerokość ramion i z palcami lekko na zewnątrz. Nogi  wyprostowane w kolanach a dłonie umieszczone na gryfie. Klatka piersiowa powinna być lekko wypięta do przodu, plecy delikatnie wygięte  z łopatkami ściągniętymi do siebie. Głowa w jednej linii z kręgosłupem z brodą lekko zadartą do góry, patrz przed siebie i lekko do góry.

Krok 2
Faza podciągania: Przed podnoszeniem, usztywnij rdzeń i mięśnie brzucha by ustabilizować kręgosłup. Zacznij podnoszenie przez prostowanie tułowia do pozycji stojącej. Pamiętaj, aby nie odchylać sie do tyłu w górnej fazie ćwiczenia, ponieważ grozi to kontuzją. Bardzo ważną częścią tego ćwiczenia jest utrzymanie prostych pleców - nie wprowadzaj go w łuk ani nie odchylaj na boki.

Krok 3
Faza opuszczania: Delikatnie zacznij się schylać  do podłogi przez obniżanie tułowia. Podczas opuszczania, kolana zaczną się przechylać lekko ku przodowi - postaraj sie kontrolować ten ruch. Obniż swoje biodra i barki jednocześnie i staraj się trzymać proste plecy i łopatki ściągnięte do siebie. Wyobraź sobie, że trzymasz coś pomiędzy swoimi łopatkami. Powtórz ćwiczenie we wcześniej ustalonych seriach.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA