loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Nożyce na suwnicy
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy
Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: suwnica

Ćwiczenia z wykorzystaniem suwnicy polecane są osobom początkującym  zwłaszcza gdy ćwiczymy na stosunkowo dużych ciężarach, bez asekuracji drugiej osoby.  Zaletą ćwiczenia na maszynach jest to, że pozwalają ćwiczyć określoną grupę mięśni przy izolacji pozostałych.

Krok 1
Pozycja startowa:  Stań między uchwytami suwnicy, podnieś ją, stań prosto, klatka wypięta, łopatki ściągnięte. Podczas wykonywania ćwiczenia unikaj układania pleców w „koci grzbiet”.

Krok 2
Faza ruchu: Weź wdech, podnieś lewą stopę i zrób duży krok do tyłu, zegnij nogi w kolanach tak, by lewe kolano dotknęło ziemi – lecz nie kładź go  na podłodze. W obu nogach udo i łydka powinny tworzyć ze sobą kąt zbliżony do prostego. Biodra oraz ciężar ciała oprzyj na prawej nodze. Wróć z powrotem do pozycji startowej poprzez dostawienie lewej nogi do prawej. Wykonaj kolejny krok do tyłu, tym razem z przeciwnej nogi. Kontynuuj naprzemiennie.

Wskazówka
Podczas wykonywania ćwiczenia starajmy się trzymać tułów prosto na tyle, na ile to możliwe. Plecy powinny być wygięte w sposób naturalny. Podczas wykonywania kroków nie przesuwaj stóp po podłodze. Ćwiczenie to można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy wykonując małe wykroki, co powoduje większe zaangażowanie mięśni czworogłowych ud. Drugi sposób polega na robieniu większych wykroków, w tym przypadku pracuje głównie mięsień pośladkowy wielki. Noga wykroczna przejmuje na siebie duży ciężar, ćwiczenie to poprawia nasze wyczucie równowagi, zacznij od małych obciążeń.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA