loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Odwodzenie nogi w tył w skłonie z wyciągiem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne:  nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Asystujące:  nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: siłownia: wyciąg dolny

Ćwiczenia z wyciągiem, to doskonały sposób na zmianę rutyny w naszych treningach. Ogromną zaletą ćwiczeń z linkami jest to, że w trakcie  ruchu mięśnie cały czas są napięte. Używanie wyciągu pozwala na wykonywanie wielu zróżnicowanych ćwiczeń, angażujących różne partie mięśni. W tym ćwiczeniu pracujemy głownie nad naszymi pośladkami.

Krok  1
Pozycja startowa: Do wykonania ćwiczenia potrzebny będzie wyciąg dolny, do którego mocujemy za pomocą opaski nogę, którą będziemy ćwiczyć. Stań przodem do wyciągu, noga ćwiczona powinna być lekko ugięta oraz wysunięta do przodu. Pochyl się i oprzyj o coś stabilnego, ręce powinny być wyprostowane w łokciach.  

Krok 2
Faza ruchu
: Odwodzimy nogę do tyłu, do pełnego zakresu stawu biodrowego, nie uginamy nogi w stawie kolanowym. Przy maksymalnym odchyleniu nogi przytrzymujemy chwile w celu lepszego napięcia mięśni, po czym wracamy do pozycji startowej. Po kilku seriach zamocuj wyciąg do drugiej nogi.

Wskazówka: Pod stopę niećwiczoną można podłożyć np. talerz obciążeniowy, aby zapewnić brak kontaktu nogi ćwiczonej  z podłożem. Unikajmy robienia wymachów, które prowadzą do spadku napięcia mięśniowego i ruchu „oszukanego”.  Ćwiczenie to można wykonywać również na wahadle.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA