loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Odwodzenie nogi w tył z wyciągiem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne:  nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Asystujące:  nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: siłownia: wyciąg dolny

Ćwiczenia z wyciągiem, to doskonały sposób na zmianę rutyny w naszych treningach. Ogromną zaletą ćwiczeń z linkami jest to, że w trakcie  ruchu mięśnie cały czas są napięte. Używanie wyciągu pozwala na wykonywanie wielu zróżnicowanych ćwiczeń, angażujących różne partie mięśni. W tym ćwiczeniu pracujemy głownie nad naszymi pośladkami.

Krok 1
Pozycja startowa: Do wykonania ćwiczenia potrzebny będzie wyciąg dolny, do którego mocujemy za pomocą opaski nogę, którą będziemy ćwiczyć.  Dla utrzymania stabilnej postawy możemy oprzeć się rękoma o kolumny wyciągu. Stań przodem do wyciągu, noga ćwiczona powinna być lekko ugięta oraz wysunięta do przodu.  

Krok 2
Faza ruchu: Odwodzimy nogę do tyłu, do pełnego zakresu stawu biodrowego, nie uginamy nogi w stawie kolanowym. Przy maksymalnym odchyleniu nogi przytrzymujemy chwile w celu lepszego napięcia mięśni, po czym wracamy do pozycji startowej.

Wskazówka:
Pod stopę niećwiczoną można podłożyć np. talerz obciążeniowy, aby zapewnić brak kontaktu nogi ćwiczonej  z podłożem. Unikajmy robienia wymachów, które prowadzą do spadku napięcia mięśniowego i ruchu „oszukanego”.  Ćwiczenie to można wykonywać również na wahadle.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA