loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pionowe wyciskanie suwnicy jedną nogą
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: suwnica

Ćwiczenie to pozwala rozwijać mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, oraz mięśnie pośladkowe. Wyciskanie nogami na suwnicy w znacznym stopniu pozwala odciążyć kręgosłup.

Krok 1
Pozycja startowaPołóż się na plecach, najlepiej  użyć maty, lub podkładki w taki sposób aby biodra były nieco wyżej . Ręce możesz założyć za głowę jak do pompek, ewentualnie złap uchwyty na dłonie zamontowane przy suwnicy. Jedna stopa ułożona na platformie pionowej, druga swobodnie na podłodze.  Na wyprostowanej nodze zwolnij zabezpieczenie, i powoli zacznij zginać ją aż kolano zbliży się do klatki piersiowej. To jest twoja pozycja wyjściowa.

Krok 2
Faza ruchu: Zacznij powoli wyciskanie poprzez prostowanie nogi w kolanie, pamiętając o tym żeby nie blokować go  przy całkowitym wyprostowaniu. Podczas wykonywania ćwiczenia kolano utrzymujemy w linii palców stóp. Opuszczając suwnice wykonujemy wdech powietrza nosem wyciskając wydychamy ustami.

 

 

 

 

Wskazówka: Wykonując  ćwiczenie nie dopuść do tego aby pięta  została oderwana od platformy, plecy powinny przylegać do podłoża.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA