loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pionowe wyciskanie suwnicy nogami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: suwnica

Ćwiczenie to pozwala rozwijać mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, oraz mięśnie pośladkowe. Wyciskanie nogami na suwnicy w znacznym stopniu pozwala odciążyć kręgosłup.

Krok 1
Pozycja startowaPołóż się na plecach, najlepiej  użyć maty, lub podkładki w taki sposób aby biodra były nieco wyżej . Ręce możesz założyć za głowę jak do pompek, ewentualnie złap uchwyty na dłonie zamontowane przy suwnicy. Stopy rozstawione na szerokość ramion, ułożone na platformie pionowej. Na wyprostowanych nogach zwolnij zabezpieczenie, i powoli zacznij zginać nogi aż kolana zbliżą się do klatki piersiowej. To jest twoja pozycja wyjściowa.

Krok 2
Faza ruchu: Zacznij powoli wyciskanie poprzez prostowanie nóg w kolanach, pamiętając o tym żeby nie blokować ich  przy całkowitym wyprostowaniu. Podczas wykonywania ćwiczenia kolana utrzymujemy w linii palców stóp. Opuszczając dźwignię wykonujemy wdech powietrza nosem wyciskając wydychamy ustami.

 

 

 

 

Wskazówka: Wykonując  ćwiczenie nie dopuść do tego aby pięty  zostały oderwane od platformy, plecy powinny przylegać do podłoża.

 

 

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA