loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiad chodzony z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle

Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie stawu skokowego, angażuje również mięśnie, które są używane podczas jazdy na rowerze, chodzeniu po schodach, może ono być modyfikowane poprzez zwiększanie obciążenia.

Krok 1
Pozycja startowa:
 Stań w lekkim rozkroku trzymając hantle na wyprostowanych rękach, przylegających do tułowia. Głowa lekko do góry, ramiona odchylone do tyłu.

Krok 2
Faza ruchu: Wykonaj długi  krok do przodu, zacznij powoli obniżać tułów, zginając drugą nogę w kolanie. Kontynuuj zniżanie dopóki kąt pomiędzy udem a łydką będzie większy niż 90 stopni, a kolano dotknie podłogi. W takiej pozycji wytrzymaj krótką chwilę. Zacznij podnosić tułów poprzez prostowanie nogi w kolanie, stopa przedniej nogi powinna stabilnie przylegać do podłogi. W momencie wyprostu zacznij kolejny krok, tym razem zaczynając od drugiej nogi. Jeżeli masz wystarczającą ilość miejsca do ćwiczenia wykonaj około 10 kroków, następnie odwróć się i powtórz.


Wskazówka:
Na początek proponujemy wykonać to ćwiczenie z lekkim obciążeniem, gdy opanujesz ćwiczenie dostatecznie, systematycznie zwiększaj obciążenie.

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI