loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiad hack na suwnicy Smitha
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia: 

Główne: nogi - obszerny ; nogi – pośladkowy

Asystujące: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: suwnica Smitha

Ćwiczenia z wykorzystaniem suwnicy polecane są osobom początkującym  zwłaszcza gdy ćwiczymy na stosunkowo dużych ciężarach, bez asekuracji drugiej osoby.  Zaletą ćwiczenia na maszynach jest to, że pozwalają ćwiczyć określoną grupę mięśni przy izolacji pozostałych.

Krok 1
Pozycja startowa: Stajemy między kolumnami suwnicy plecami do gryfu. Chwyć sztangę  w  taki sposób aby znalazła się na wysokości pośladków,  barki opuszczone i odwiedzione w tył ręce należy rozstawić w wygodnej i stabilnej pozycji na gryfie. Rozstawiamy nogi na szerokość odpowiednią do naszego poczucia stabilności, najlepiej nieco szerzej niż barki.

Krok 2
Faza opuszczania: Znajdując się w takiej pozycji wciągamy powietrze,  rozpoczynamy ruch w dół, jednocześnie wypuszczając przy tym powietrze. Podczas wykonywania tego ćwiczenia plecy powinny być wygięte w jednakowy sposób, pracują nogi.

Krok 3
Faza podnoszenia: Rozpoczynamy powrót do pozycji wyjściowej, podnosimy się wypychając biodra do przodu. Biodra i pięty powinny znajdować się w jednej linii. W taki sposób wykonaj kilka powtórzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA