loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiad na jednej nodze z dźwignią
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne - nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze - nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: dźwignia

Ćwiczenia z wykorzystaniem dźwigni polecane są osobom początkującym  zwłaszcza gdy ćwiczymy na stosunkowo dużych ciężarach, bez asekuracji drugiej osoby.  Zaletą ćwiczenia na maszynach jest to, że pozwalają ćwiczyć określoną grupę mięśni przy izolacji pozostałych.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań między uchwytami dźwigni na prawej nodze, lewą unieś do góry i załóż na kolano, w taki sposób ja na załączonym filmie. Podczas wykonywania ćwiczenia trzymaj ją cały czas w takiej pozycji.  Balansuj ciałem by utrzymać równowagę.

Krok 2
Faza ruchu: Zacznij powoli obniżać tułów, poprzez zginanie prawej nogi w kolanie. Kolano powinno znajdować się przed linią stopy. Pamiętaj, żeby utrzymywać wyprostowaną postawę z głową lekko uniesioną  do góry, patrz przed siebie. Lewą nogę utrzymuj cały czas w górze, tak by nie dotknęła podłoża. Zginane kolano powinno mieć ten sam kierunek co stopa stojąca na ziemi. Goleń nogi na której się wspierasz powinien być ułożony niemal pionowo.

Krok 3
Faza powrotu: Podnieś ciało z powrotem do pozycji startowej do momentu całkowitego wyprostu kolana. Wykonaj założoną ilość powtórzeń a następnie zmień nogi.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA