loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Parsvottanasana – pozycja intensywnego rozciągania boków
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Biodra i pośladki, Nogi- uda, podudzie, łydki, Core- tułów

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
W tym ćwiczeniu uelastyczniamy nogi, mięśnie i stawy biodrowe oraz kręgosłup. Doskonała dla osób pracujących z sztywnością ciała.

Krok 1
Rozpoczynamy od Tadasana. Skok do rozkroku, ręce wyciągnięte do boku. Następnie skręć wnętrza dłoni do sufitu i  wydłużając boki tułowia unieść ręce do góry. Dłonie skierowane do siebie, ułożone  na szerokość barków. Z taką pozycją rąk skręć stopy i biodra w prawa stronę: lewa stopa 70 stopni do środka, prawa 90 stopni na zewnątrz. Dla ułatwienia podnieś piętę nogi z tyłu i przesuń lewe biodro w przód, tak by biodra były w linii. Powoli z wydechem opuść piętę w dół zachowując skręt biodra. Mocno dociśnij całą powierzchnię stóp do ziemi, nogi wyprostowane, biodra ściśnięte.
Zacznij powoli robić skłon do przedniej nogi, rozciągając boki tułowia sięgaj rękoma w przód. Jak najdłużej zachowuj wklęsłe plecy. Pomagaj sobie podnosząc brodę do góry i kierując mostek  w przód. Na końcu oprzyj dłonie na goleni lub na ziemi, tak by dłonie były pod barkami. Z wydechem skłon, cały tułów oparty na nodze, głowa leży na kolanie. Robiąc wdechy wydłużaj kręgosłup delikatnie go prostując, a z wydechem pogłębiaj skłon. Nogi cały czas proste, stopy dociskają do ziemi.

Krok 2
Pozostań na 10-20 oddechów z wdechem  podnieś się góry, stopy do centrum i zrób pozycję na drugą stronę.

Krok 3
Istotne jest aby utrzymywać środek ciężkości na obu nogach. Biodra pozostają w linii.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA