loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiad w rozkroku z pasem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze:  nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: siłownia: wyciąg dolny: pas

W tym ćwiczeniu pracujemy nad naszymi pośladkami, mięśniami ud oraz wzmacniamy ramiona.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań w rozkroku, lewą noga do przodu, prawa do tyłu. Zamocuj pas do wyciągu dolnego, następnie załóż go wokół talii. Dla utrzymania równowagi oprzyj  lewą rękę na kolumnie wyciągu, prawą  na biodrze. To jest twoja pozycja startowa.

Krok 2
Faza ruchu: Zacznij powoli obniżać tułów, poprzez zginanie prawej nogi w kolanie. Pamiętaj, żeby utrzymywać wyprostowaną postawę z głową lekko skierowaną w dół. Kontynuuj zniżanie dopóki kąt pomiędzy udem a łydką będzie większy niż 90 stopni. Na tym etapie wykonywania ćwiczenia zrób głęboki wdech.


Uwaga
Jeśli wykonałeś ten etap poprawnie, kolano przedniej nogi powinno być w linii prostej z palcami stopy. Jeśli kolano jest przed linią palców, oznacza to, że używasz nadmiernego nacisku na kolana – ćwiczenie wykonywane jest nieprawidłowo.

Krok 3
Faza powrotu: Wracając do pozycji startowej staraj się wciskać piętę przedniej nogi w podłogę – wyprostuj nogę w kolanie. Wykonaj założoną ilość powtórzeń, a następnie zmień nogi, i rękę którą opierasz na ramie wyciągu.

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

EKSPANDERY I GUMY

 

PASY I OPASKI