loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiad z dźwignią
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia: 

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Asystujące: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: siłownia: dźwignia

W przysiadach angażuje się całe ciało, nie tylko nogi. Jeżeli nawet jakiś mięsień nie jest włączony w aktywny ruch, to działa pasywnie i izometrycznie, oznacza to że i tak dostaje bodziec do wzrostu. Ćwiczenia z wykorzystaniem dźwigni polecane są osobom początkującym  zwłaszcza gdy ćwiczymy na stosunkowo dużych ciężarach, bez asekuracji drugiej osoby.  Zaletą ćwiczenia na maszynach jest to, że pozwalają ćwiczyć określoną grupę mięśni przy izolacji pozostałych.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań w lekkim rozkroku  między ramionami  dźwigni , wykonaj przysiad w taki sposób aby wysięgniki  maszyny  wyściełane gąbką spoczywały na  barkach. Ustaw stopy na szerokość ramion, z nogami lekko przed ramiona. Uda równolegle do podłoża. Zwolnij blokadę dźwigni. To jest twoja pozycja startowa.

Krok 2
Faza podnoszenia: W początkowej fazie ruchu największą pracę wykonują mięśnie ud oraz mięśnie pośladkowe. Zacznij powoli się podnosić, jednocześnie prostując grzbiet. W momencie wyprostu wypuszczaj powietrze. Ręce podczas wykonywania ćwiczenia przylegają do tułowia.

Krok 3
Faza powrotu: Wróć do pozycji startowej, unikaj przy tym  utrzymywania okrągłych pleców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA