loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Szeroki przysiad na suwnicy Smitha
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia: 

Główne: nogi - obszerny ; nogi – pośladkowy

Asystujące: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: suwnica Smitha

Ćwiczenia z wykorzystaniem suwnicy polecane są osobom początkującym  zwłaszcza gdy ćwiczymy na stosunkowo dużych ciężarach, bez asekuracji drugiej osoby.  Zaletą ćwiczenia na maszynach jest to, że pozwalają ćwiczyć określoną grupę mięśni przy izolacji pozostałych.

Krok 1
Pozycja startowa: Wchodzimy pod sztangę  suwnicy, w taki sposób aby znalazła się za głową, barki opuszczone i odwiedzione w tył, gryf sztangi powinien dotykać naszego karku , dłonie należy rozstawić w wygodnej i stabilnej pozycji na gryfie. Rozstawiamy  szeroko nogi, stopy odchylone  pod kątem 40-30 stopni.

Krok 2
Faza opuszczania: Znajdując się w takiej pozycji wciągamy powietrze,  rozpoczynamy ruch w dół, jednocześnie wypuszczając przy tym powietrze. Zejdź do takiej pozycji aż uda będą w pozycji równoległej do podłoża. Podczas wykonywania tego ćwiczenia plecy powinny być wygięte w jednakowy sposób, pracują nogi.

Krok 3
Faza podnoszenia: Rozpoczynamy powrót do pozycji wyjściowej, podnosimy się wypychając biodra do przodu. Biodra i pięty powinny znajdować się w jednej linii. W taki sposób wykonaj kilka powtórzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter