loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie dźwigni jedną nogą leżąc
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: dźwignia

Ćwiczenie to pozwala rozwijać mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, oraz mięśnie pośladkowe. Wyciskanie nogami na dźwigni w znacznym stopniu pozwala odciążyć kręgosłup.

Krok 1
Pozycja startowaPołóż się na plecach, najlepiej  użyć maty. Ręce możesz założyć za głowę jak do pompek, ewentualnie złap uchwyty na dłonie zamontowane przy dźwigni. Jedną stopę stabilnie połóż na platformie, drugą zgiętą w kolanie ustaw na podłodze. Na wyprostowanej nodze zwolnij zabezpieczenie, i powoli zacznij zginać  ją w  kolanie do momentu aż  zbliży  się do klatki piersiowej. To jest twoja pozycja wyjściowa.

Krok 2
Faza ruchu: Zacznij powoli wyciskanie poprzez prostowanie nogi  w kolanie, pamiętając o tym żeby nie blokować go   przy całkowitym wyprostowaniu. Podczas wykonywania ćwiczenia  utrzymaj kolano  w linii palców stóp. Opuszczając dźwignię wykonujemy wdech powietrza nosem wyciskając wydychamy ustami.

Wskazówka: Podczas wykonywania ćwiczenia nie dopuść do tego aby pięta została oderwana od platformy, plecy powinny przylegać do podłoża.

 

 

 

 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter