loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie dźwigni jedną nogą siedząc
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: nogi - obszerny ; nogi - pośladkowy

Pomocnicze: nogi - przywodziciel długi

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: dźwignia

Ćwiczenie to pozwala rozwijać mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, oraz mięśnie pośladkowe. Wyciskanie nogami na dźwigni w znacznym stopniu pozwala odciążyć kręgosłup.

Krok 1
Pozycja startowaUsiądź na siedzisku dźwigni, plecy stabilnie przylegają do oparcia. Stopa ułożona na platformie. Drugą nogę oprzyj na ramie dźwigni, ewentualnie  na podłodze. Złap uchwyty na dłonie. Na wyprostowanej nodze  zwolnij zabezpieczenie, i powoli zacznij zginać ją w kolanie aż zbliży się do klatki piersiowej. To jest twoja pozycja wyjściowa.

Krok 2
Faza ruchu: Zacznij powoli wyciskanie poprzez prostowanie nogi  w kolanie, pamiętając o tym żeby nie blokować go przy całkowitym wyprostowaniu. Podczas wykonywania ćwiczenia kolano nogi, którą ćwiczymy  utrzymujemy w linii palców stóp. Opuszczając dźwignię wykonujemy wdech powietrza nosem wyciskając wydychamy ustami. Po paru seriach zmień nogę, która wyciskasz.

 

 

 

Wskazówka: Podczas wykonywania ćwiczenia nie dopuść do tego aby pięta została oderwana od platformy, plecy powinny przylegać do oparcia.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter