loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uttanasana - jest to pozycja w której intensywnie rozciągane są nogi oraz plecy
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Biodra i pośladki, Nogi- uda, podudzie, łydki, Core- tułów

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Jest łatwa do wykonania, ćwiczymy na macie lub na podłodze. Asana poza działaniem wydłużającym mięśnie uśmierza bóle brzucha, wspomaga trawienie oraz bóle brzucha podczas miesiączki. Poleca się wykonywanie jej dla wyciszenia i uspokojenia umysłu czy w stanach obniżonego nastroju.

Krok 1
Rozpocznij od rozkroku na szerokość bioder, ułóż pięty szerzej niż palce. Z wdechem wydłużając boki tułowia unieś ręce. Teraz dociśnij całą powierzchnię  stóp do podłogi, wyprostuj  nogi. Z wydechem wykonaj skłon do przodu –połóż opuszki palcówka ziemi by znalazły się pod barkami lub dłonie ułożone po zewnętrznej stronie stóp. Podnieś głowę do góry i wyprostuj kręgosłup, popatrz przed siebie sięgając brodą w przód. Z wydechem rozciągając przód tułowia zrób skłon. Oprzyj tułów na nogach. Z wydechem pogłębiaj skłon.

Krok 2
Pozostań w pozycji 10-20 oddechów, potem podnieś się do Tadasana.

Krok 3
Zachowaj proste nogi podczas całego ćwiczenia. Jeśli opieranie rąk czy opuszków palców jest za trudne to użyj kostek pod dłonie lub oprzyj ręce na krześle. Panie podczas miesiączki mogą oprzeć dłonie na ścianie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA