loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Urdva hastasana – pozycja stojąca z rękoma podniesionymi do góry
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Nogi- uda

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Doskonała na początek dnia lub ćwiczeń. Rozciąga całe ciało od stóp aż po koniuszki palców. Pozwala wzmocnić mięśnie nóg, uelastycznić kręgosłup oraz otworzyć barki. Prawidłowe jej wykonanie pomaga poprawić postawę ciała i skorygować lżejsze wady stóp. Do jej wykonania potrzebujemy matę.

Krok 1
Rozpoczynamy od Tadasana. Dociskamy stopy do ziemi, podciągając rzepki kolanowe i mięśnie nóg. Następnie z wdechem podnosimy ręce do góry wyciągając przy tym cały tułów. Ustawiamy dłonie tak, by wnętrza były skierowane do siebie. Prostujemy kręgosłup i sięgamy mocno prostymi rękami w górę  i na końcu łączymy dłonie nad czubkiem głowy. Opuszczamy barki w dół. Patrzymy przed siebie, głowa ustawiona prosto. Z każdym kolejnym wdechem wyciągaj się coraz bardziej.

Krok 2
Pozostań na 5-10 oddechów, potem wróć do Tadasana i wykonaj jeszcze 2 razy.

Krok 3
Jeśli jest Ci ciężko połączyć dłonie nad głowa to pozostań z rękoma na szerokość barków. Jeśli nawet takie ułożenie powoduje zacisk w szyj i trudność z całkowitym wyprostowaniem rąk  to rozłóż ręce szerzej. Kierunek pracy rąk jest w górę. Ważne jest w tej pozycji by nie napinać karku  i barków.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA