loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Virabhadrasana II – jest to pozycja wojownika II
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Nogi- uda, podudzie, łydki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Wpływa przed wszystkim na wzmocnienie mięśni nóg ale też rąk i barków. Poprawna praca stóp w tej pozycji ustawia kręgosłup we właściwym ułożeniu, co sprawia że brzuch nie wypina się do przodu, a ciało odzyskuje symetrię. Dodatkowo poza wzmocnieniem mięśniowym, wykonywanie tej asany poprawia koncentrację i dodaje pewność siebie. Do jej wykonania potrzebna jest nam tylko mata.

Krok 1
Zacznij od Tadasana, następnie skocz do szerokiego rozkroku wyciągając ręce do boku. Ułóż stopy tak by znalazły się pod nadgarstkami. Następnie skręć prawą nogę 90 stopni na zewnątrz, a lewą nieco do wewnątrz. Linia biegnąca od pięty nogi z przodu powinna przecinać środek tylniej stopy. Dociśnij stopy do maty, utrzymując ciężar na obu nogach zacznij powoli zginać prawa nogę w kolanie do kąta 90 stopni. Ważne jest to by kolano nie wychodziło poza linię kostki. Czyli nie może się przechylać ani do wewnątrz ani na zewnątrz. Tułów zostaje w centrum, prostujemy kręgosłup, mostek do skierowany przodu. Ręce wyprostowane, wydłużone do boków, czubki palców dłoni wyciągnięte. Na końcu skręcamy głowę w  prawo i patrzymy  na dłoń.

Krok 2
Pozostań pozycji na 5-15 oddechów, potem wykonując wdech wróć do Tadasana i wykonaj na drugą stronę.

Krok 3
W tej pozycji ręce wyciągamy do boku jak gdyby dwie osoby ciągnęły za nie z przeciwnych stron. Ważne jest by podczas zginania nogi tułów nie przechylał się w stronę zgnitętej nogi.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA