loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Deska na piłce z naprzemiennym uginaniem kolan
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- skośne, górne, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje się do przeciwdziałania zanikom mięśni, utrzymania aktywności mięśni unieruchomionych części ciała (przy urazach, złamaniach) oraz do uzyskiwania przyrostu masy i siły mięśni.
Podczas tego ćwiczenia trenujemy stabilność rdzenia, wzmacniamy skośne mięśnie brzucha oraz górną ich partię. Wymaga od nas już nieco wyćwiczonej siły mięśni brzucha oraz utrzymania równowagi, w tym średniej trudności ćwiczeniu na piłce fitness.


Krok 1
Pozycja wyjściowa: uklęknij na podłodze z piłką przed sobą. Pochyl się i oprzyj na piłce w miejscu łokci. Łokcie powinny znajdować się dokładnie pod ramionami. Następnie unieś biodra tak, aby znaleźć się w pozycji ‘deski’ na piłce. Kręgosłup tworzy z nogami linię prostą. To bardzo ważne, aby nie zaokraglać kręgosłupa w tym ćwiczeniu. 


Krok 2
Faza ruchu: w pozycji deski uginamy naprzemiennie raz prawe kolano, raz lewe w kierunku piłki, pamiętając o napiętych mięśniach brzucha i prostym kręgosłupie.  


Powtórzenia:
Wykonujemy 3 serie po 8 powtórzeń na każdą nogę, a następnie cofając się rękoma powracamy do pozycji wyjściowej.
Dla utrudnienia, możemy wykorzystać równocześnie dwie piłki fitness. W tym celu, jeden łokieć opieramy na jednej piłce, a drugi na drugiej, stajemy w lekkim rozkroku. Wykonujemy ruch uginania nogi w kolanach jak w opisie powyżej, z tą różnicą, że prawą nogę zginamy w kierunku piłki położonej po prawej stronie, a lewą nogę do tej po lewej.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE