loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Mostek izometryczny na piłce
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch-górne, dolne, skośne, Biodra i pośladki, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Ćwiczenia izometryczne stanowią ciekawą grupę w systematyce ćwiczeń gimnastycznych i leczniczych. Pobudzają one mięśnie mimo braku lub niewielkiego ruchu. Polegają one bowiem na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany długości ich włókien.
Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje się do przeciwdziałania zanikom mięśni, utrzymania aktywności mięśni unieruchomionych części ciała (przy urazach, złamaniach) oraz do uzyskiwania przyrostu masy i siły mięśni.

Mostek izometryczny na piłce jest jednym z najlepszych ćwiczeń stabilizujących sylwetkę jeśli wykonujemy ćwiczenie poprawnie. Idealne dla tych, którzy chcą nadać mięśniom brzucha wyraźny kształt. Pozycja ta wymaga wysiłku wszystkich mięśnie tułowia, a szczególnie mięśni poprzecznych brzucha, które znajdują się głęboko i biegną poziomo w poprzek brzucha.

Krok 1
Pozycja wyjściowa: oprzyj przedramiona na piłce, pięty razem. Twoje biodra powinny być jak najbardziej zbliżone do pozycji równoległej z podłożem, a ramiona nad łokciami.

Krok 2
Wytrzymaj w pozycji wyjściowej: Napnij pośladki, wciągnij brzuch obniż lekko głowę. Plecy powinny tworzyć linię prostą. Odczujesz pracę ramion, na których opiera się cały ciężar ciała. Ustaw je pod kątem 90 stopni do podłogi. Zostań w tej pozycji przez 25 – 60 sekund.

UWAGA: jak mięśnie zaczynają słabnąć lub drżeć, lub gdy czujesz, że tracisz równowagę, oprzyj kolana na podłodze, odpocznij i za chwilę spróbuj ponownie.
Podczas wykonywania ćwiczenia możesz przesuwać ramiona lekko do przodu, utrzymując stabilną pozycję na piłce. Każdy ruch z utrzymaniem wyżej opisanej pozycji spowoduje zwiększenie trudności i intensyfikację pracy mięśni.
Skupiaj się na działaniu mięśni brzucha i dodatkowo napinaj je siłą woli. W ten sposób włączysz do pracy więcej włókien mięśniowych i przyspieszysz efekty treningu.
Skoncentruj się na wyciągnięciu ciała od kostek aż po ramiona.
Pamiętaj, aby mieć płaski i jędrny brzuch trzeba ćwiczyć regularnie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE