loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Trening video#3: uzależniające ćwiczenia z gumami fitness, po których widać efekty!
średnia: 4.8  ocen: 4
  • Opis
  • Filmy video

Trening video#3: uzależniające ćwiczenia z gumami i ekspanderami, po których widać efekty!


Wiemy już, że efekty widać, gdy ćwiczymy regularnie. Nie trzeba wcale ćwiczyć dużo, ważne by nie przerywać. Znamy już sposób na to, by nauczyć się regularnie trenować. O tym jak " przechytrzyć" nasz mózg, by czuł głód ćwiczeń pisaliśmy w poprzednim artykule: sposób na, to by chciało się ćwiczyć.


Wiemy także, że z pomocą gum, taśm fitness lub ekspanderów można wykonać wszystkie ćwiczenia jakie wykonują osoby ćwiczące na siłowni z trenerem! To tylko kwestia odpowiedniego ustawienia oporu i poprawnie wykonywanych ruchów.

Szeroka oferta ekspanderów, gum i taśm fitness w sklepch internetowych (np. w sklepfitness.com) ich niska cena i mały rozmiar powodują, że każdy może trening przeprowadzić w domu, lub w terenie.


Pamietaj, by zacząć od rozgrzewki – może to być 10 minut jazdy na rowerze stacjonarnym lub trucht w miejscu. Ilość powtórzeń każdego ćwiczenia dostosuj do swoich możliwości tak, abyś ostatnie powtórzenie wykonał/a z dużym trudem, ale mimo to dokładnie. Przerwy między ćwiczeniami powinny być jak najkrótsze. Cały cykl powtórz 2-3 razy. Gdy dojdziesz do tego, że bez problemu będziesz wykonywał/a 30 powtórzeń każdego ćwiczenia, zwiększ opór na większy.


1)Mięśnie naramienne – ćwiczenia wykonaj w staniu, nadepnij gumę w połowie długości, by mieć po obu stronach równą długość. Trzymając rączkę gumy nachwytem wykonaj wznos lekko zgiętych rąk w łokciu na wysokość oczu.
2)Mięśnie bicepsów - ustawienie jak w ćwiczeniu wyżej, ręce wzdłuż tułowia i wykonujemy zgięcie przedramion lekko wysuwając łokcie w końcowej fazie zgięcia.
3)Mięśnie tricepsów – ustawienie w lekkim wykroku gumę przydeptujemy nogo tylną, chwytamy rączki podchwytem zgięte nad głową i wykonujemy wyprosty w stawach łokciowych.
Pamiętać trzeba o poprawnej technice, oraz że stopień trudności dobieramy do swoich możliwości!Więcej ćwiczeń znajdziesz na kanale You Tube Bacha Sport.

gumy fitness ReebokPoniżej skutecznie uzalezniające :) treningi, które także możesz wykonywać w domu:

Trening video#1

Trening video#2Trening przygotował nasz ekspert w zakresie treningów siłowych i kondycyjnych - Łukasza Szala.

Jeśli masz pytania do autora, napisz na Facebooku :)

Tweetnij

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter