loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiady z piłką gimnastyczną i bocznym wymachem hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Nogi- uda, podudzie, łydki, Barki, Biodra i pośladki, Plecy- środek, dół

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka, hantle

Ćwiczenie powstało na bazie przysiadów z piłką gimnastyczną i przednim wymachem hantlami, jedyna różnica to wymach hantlami w bok, a nie w przód.

Krok 1
Pozycja startowa: Oprzyj piłkę fitness na ścianie. Delikatnie sieęna niej oprzyj plecami tak, aby piłka dotykała kości ogonowej oraz dolnej i środkowej części pleców. Twoje stopy powinny zostać umieszczone 15 - 30cm z przed twoim ciałem oraz na szerokości bioder, z lekko rozchylonymi stopami. Obniż i cofnij łopatki (ściągnij ramiona w dół i do tyłu) nie wyginając w łuk dolnej części pleców. Delikatnie oprzyj się o piłkę gimnastyczną, jednocześnie przenosząc ciężar ciała na pięty. Weź lekki ciężarek do każdej reki.

Krok 2
Faza opadania: Zrób wdech i wolno obniż swoje ciało i równocześnie tocząc piłkę w dół ściany. Pamiętaj żeby utrzymywać kontakt piłki z twoją kością ogonową oraz dolną i środkową partią pleców. Skup się na opuszczaniu bioder i ich lekkim wypychaniu w tył, aby zniwelować napięcie w kolanach. Unikaj także poruszania stopami, a kolana trzymaj w jednej linii z palcami u stóp. Podczas obniżania się podnieś jednocześnie oba ramiona na boki, łokcie wyprostowane. Kontynuuj obniżanie, aż twoje uda oraz ramiona będą usytuowane równolegle do podłogi. Utrzymaj tę pozycję przez krótka chwilę. 

Krok 3
Faza wznoszenia: Wypuść powietrze i wolno podnoś swoje ciało do góry, cały czas trzymając kontakt pleców z piłką. W tym samym czasie opuszczaj obie ręce z hantlami równocześnie w dół. Kontynuuj wznoszenie ciała aż biodra, kolana i ręce będą w pełni rozciągnięte oraz wyprostowane.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

HANTLE I ODWAŻNIKI