loadingimg

Wczytuję dane...
strona główna sklepupoprzedni
następny
Jakie mięśnie rozwijamy ćwicząc na wioślarzu?
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie nóg
Podczas wiosłowania pracują przede wszystkim mięśnie obszerny i dwugłowy uda oraz półścięgnisty znajdujące się z przodu i z tyłu ud. Pracują w chwili prostowania nóg podczas pracy na wioślarzu. Jednak nie tylko – działają również, gdy przygotowujemy się do kolejnego wymachu. Ze względu na siłę mięśni nóg warto zwrócić uwagę, by to przede wszystkim one brały jak największy udział w wiosłowaniu, dzięki temu unikniemy szybkiego zmęczenia znacznie mniejszych i słabszych od nóg mięśni ramion.


Mięśnie bioder
Tutaj pracują przede wszystkim mięśnie pośladkowe, jako, że nie tylko na nich siedzimy, ale także służą nam one jako główny prostownik stawu biodrowego. Mięśnie pośladkowe są jednymi z największych posiadanych przez nas mięśni, dlatego pomagają dodatkowo mięśniom nóg przy ruchu do tyłu. Mięsień biodrowo-lędźwiowy, znajdujący się u góry ud należy do jednego z głównych zginaczy bioder, który współpracując z mięśniem obszernym pozwala na powrót do pozycji startowej.


Mięśnie pleców
Przyciągając ręce do brzucha pracujemy mięśniami najszerszymi grzbietu. Te duże mięśnie w kształcie skrzydeł łączą nasze ramiona z barkami, przez co to one stają się głównymi mięśniami odpowiedzialnymi za przyciąganie. Stabilną bazę do efektywnej pracy mięśni najszerszych grzbietu zapewniają mięśnie czworoboczne oraz równoległoboczne pleców znajdujące się między łopatkami, poprzez utrzymywanie prostych ramion i pleców, co usztywniania obręcz barkową i umożliwia nam efektywną pracę na wioślarzu.


Mięśnie ramion
Mięsnie dwugłowe (bicepsy) współpracują tutaj z mięśniami najszerszymi grzbietu, co skutkuje zginaniem naszych łokci i przyciąganiem drążka / wiosła w naszą stronę. Wyprostowanie ręki, to już zadanie dla mięśni trójgłowych ramienia – tricepsów. Jednak w tym wypadku, to zginanie ramienia i praca bicepsów jest nieporównywalnie większa od pracy wykonywanej przez tricepsy.


Mięśnie grzbietu

Składający się z ośmiu odrębnych mięśni prostownik grzbietu, biegnie od postawy kręgosłupa, aż do szyi. Jest to mięsień w głównej mierze odpowiedzialny za utrzymywanie naszych pleców w prostej pozycji w trakcie wiosłowania. Mięśnie proste brzucha wraz z prostownikami grzbietu pracują nad stabilizowaniem pozycji naszego kręgosłupa, choć ich główne zadanie, to pomoc w pochylaniu się do przodu w trakcie powrotu do pozycji wyjściowej.
Widać wyraźnie, że wiosłowanie jest doskonałym ćwiczeniem pomagającym w pracy nad całą naszą sylwetką. Także bez względu na to, czy decydujecie się na wioślarza do użytku w domu, albo na siłowni czy też chcecie spróbować swoich sił wiosłując w wodzie – nie będziecie czekać długo na efekty!

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter