loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Rower treningowy wciąż w modzie!
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Warto zainteresować się tym urządzeniem, zwłaszcza jeśli zaczynamy znów interesować się naszą sylwetką, wtedy zawsze możemy pokusić się o odkurzenie naszego starego, dobrego rowerka treningowego.
Zawsze, gdy zaczynamy planować nasze treningi, warto sięgać po ćwiczenia, które nie sprawiają nam trudności oraz takie, które zwyczajnie sprawiają nam przyjemność. Właśnie dlatego rower stacjonarny sprawdzi się znakomicie, zwłaszcza u osób zaczynających ćwiczyć oraz u osób z problemami stawów, które wykluczają ich ze sportów bardziej obciążających, jak na przykład bieganie.


Rower treningowy jest urządzeniem na którym możemy ćwiczyć z łatwością, zwłaszcza, że nie wszystkim odpowiadają ćwiczenia na bieżni czy orbitreku.

Ponadto sprawdzi się znakomicie u wszystkich wrażliwych na pogodę – jeśli zbytni mróz czy upał, albo deszcz potrafią zniechęcić Cię do treningu, to rower treningowy wyklucza te wymówki.  Kolejną zaletą możliwości postawienia go w domu jest fakt, że nie musisz wydawać pieniędzy na karnet do klubu fitness.
Wiele osób docenia możliwość używania rowerka stacjonarnego w domu: można ćwiczyć oglądając ulubiony program w telewizji, w nocy czy podczas deszczu.
Jego zalety doceniają przede wszystkim osoby bez silnej motywacji do ćwiczeń oraz zaczynające trening fitness. Jest to znakomity sprzęt na początek – dzięki niemu nabierzemy ochoty do dalszej pracy nad naszą kondycją i sylwetką.
Również osoby nie mające wiele czasu na co dzień powinny być zadowolone z zakupu rowerka treningowego, ponieważ zapewnia on dogodny czas ćwiczeń. Możemy korzystać z niego nawet w nocy. Mimo wszystko – motywacja jest bardzo ważna. Nie tylko telewizja czy muzyka pomagają zapomnieć o rutynie ćwiczeń na rowerze. Jeśli mamy problemy z regularnym wykonywaniem ćwiczeń, to warto sięgnąć po jedno z tych rozwiązań:
· Znajdź partnera do ćwiczeń – ćwicząc we dwójkę jest zawsze łatwiej, gdy jedna osoba motywuje drugą do działania;
· Zapisywanie postępów – zapisuj wyniki treningów, patrząc jakie robisz postępy zyskasz dodatkową motywację do działnia;
· Miej cel na każdym treningu – raz może to być trenowanie siłowe, innym razem regeneracyjne, albo trenowanie szybkości. Używaj różnych programów, o ile Twój rower posiada takowe.Każdy, kto dopiero zaczyna ćwiczyć na rowerze stacjonarnym, powinien zaczynać od wyznaczania sobie małych kroczków, np. niech początkowo będzie to zwiększenie prędkości, czy przejechanie większego dystansu w tym samym czasie.
Nie martw się zbytnio, gdy zauważysz, że Twoja motywacja do ćwiczeń maleje – jeśli wiesz, że z trudem przyjdą Ci regularne ćwiczenia, podaruj sobie zakup rowerka i lepiej dołącz do jakiegoś klubu fitness, gdzie spośród wielu urządzeń znajduje się rowerek – będziesz mieć możliwość ćwiczenia na nim, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota. Najważniejsze jest, by pozostawać aktywnym fizycznie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ROWER TRENINGOWY