loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Proste ćwiczenia aerobowe do wykonania w domu
średnia: 4.5  ocen: 2
  • Opis

Skakanie na skakance oraz hula-hoop

Oba te ćwiczenia pamiętamy jeszcze z dzieciństwa, choć wtedy określaliśmy je mianem „zabawy”. Skakanie na skakance oraz hula-hoop należą do grupy ćwiczeń zwiększających zapotrzebowanie na tlen, a tym samych wzmacniających układ sercowo-naczyniowy oraz oddechowy. Chcąc wykonywać te ćwiczenia, nie potrzebujemy skomplikowanego i drogiego sprzętu fitness. Ponadto możemy ćwiczyć w domu. Możemy ćwiczyć z hula-hoop oglądając ulubiony program w telewizji, czy skakać na skakance, podczas, gdy nasze dzieci będą się bawić. Wykonując kilka serii tych ćwiczeń regularnie, jesteś na najlepszej drodze do wzmacniania organizmu.

Podnoszenie ciężarów

Może się wydawać, że podnoszenie ciężarów należy do ćwiczeń zwiększających sił. Jednak dodając ciężarki do swojego planu treningowego, zwiększamy skuteczność treningu cardio. Na przykład możemy dodać uginanie ramion z lekkimi hantlami do przysiadów. Takie ćwiczenie wzmocni siłę i poprawi kondycję, dzięki temu, że serce będzie się starało zapewnić tlen większej grupie mięśni, która będzie brała udział podczas tego ćwiczenia.

Chodzenie lub jogging


Chodzenie to kwintesencja ćwiczenia zdrowotnego. Szybki marsz jest mało obciążającym ćwiczeniem, które można wykonywać wszędzie – zarówno na bieżni w domu, jak i na okolicznych ścieżkach. Można chodzić, biegać lub maszerować w miejscu. Trening polega na chodzeniu przez 30-60 minut, do czasu osiągnięcia zakładanego pulsu, który powinien wynosić 70-85% maksymalnego tętna. Maksymalne tętno obliczamy poprzez odjęcie swojego wieku od 220. Następnie należy pomnożyć otrzymany wynik przez 0,7 lub 0,85, co będzie odpowiadało kolejno 70% i 85% naszego docelowego pulsu, który należy osiągnąć.

Inne ćwiczenia

Istnieje cała gama ćwiczeń aerobowych, stworzonych przez różnych specjalistów od fitness. Instrukcje tych ćwiczeń można kupić na DVD, czy też zobaczyć online w Internecie. Ponadto dzisiejszy rynek oferuje specjalne programy przeznaczone do konsol do gier, które przedstawiają różnorakie ćwiczenia fitness. Warto więc od czasu do czasu odsunąć dzieciaki od konsoli i włączyć program treningowy, tak by zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią dawkę ćwiczeń cardio.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

SKAKANKA

 

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

OBCIĄŻNIKI