loadingimg

Wczytuję dane...
strona główna sklepupoprzedni
następny
Zalety treningów z użyciem wioślarza
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis

Poprawia wydolność tlenową

Wioślarze posiadają regulację oporu, co czyni z niego urządzenie na którym mogą ćwiczyć osoby w niemalże każdym wieku. Dzięki niemu jesteśmy w stanie uzyskać jakość treningów porównywalną z tą uzyskiwaną dzięki bieganiu lub jeździe na rowerze. Lekarze z Kliniki Mayo zalecają, co najmniej 30 minut  treningów aerobowych dziennie. Dzięki temu nasze mięśnie będą mocniejsze, uzyskamy lepszy przepływ krwi, a także lepszą ogólną kondycję, mimo starzenia się organizmu.

Spala więcej kalorii niż pozostałe ćwiczenia aerobowe

Stosując prawidłową technikę wiosłowania, ćwiczący może spalić więcej kalorii na wioślarzu niż na bieżni w tym samym czasie. Wiosłujący, którzy posiadają urządzenie wyposażone w komputer z wyświetlaczem mogą zobaczyć, że godzinny, żywiołowy trening pozwolił im spalić 5000 kalorii. Kluczem do szybkiego spalania kalorii jest, jak mawiają trenerzy fitness, złapanie odpowiedniego rytmu. Należy pamiętać, by ramiona były rozluźnione, plecy proste, a do przesuwania ciała należy angażować przede wszystkim miednicę, a nie uzyskiwać ruch kuląc plecy.

Można ćwiczyć i oglądać telewizję

Zawsze, gdy pogoda jest zbyt kiepska, by wybrać się na przebieżkę lub rower, zawsze można wskoczyć na wioślarza, który zapewni nam nawet bardziej efektywny trening. Większość wioślarzy można składać, dzięki czemu zmieszczą się w każdym mieszkaniu. Najtańsze wioślarze można kupić już za ok. 300 zł, jeśli jednak zdecydujemy się wydać ok. 700 zł, to kupimy sprzęt, który zapewni nam wiele intensywnych treningów przez wiele lat.

Wioślarze są mało obciążające i nie wywołują dużych nacisków

Skakanie, bieganie czy jazda na rowerze są powiązane z nieodłącznym ryzykiem, wywołania kontuzji stawów lub ścięgien. Trenując na wioślarzu, redukujemy takie niebezpieczeństwo do minimum. Wygodne, kubełkowe siedzisko, umieszczone nisko nad ziemią, pozwala na zachowanie naturalnej pozycji w trakcie ćwiczeń. W trakcie ruchu, znajdujemy się w pozycji siedzącej, nie garbiąc się, dzięki czemu nie ma nacisku na szyję, barki i nadgarstki, a występuje to np. podczas jazdy na rowerze. Wioślarze nie tylko zapewniają jeden z najbardziej efektywnych treningów, lecz należą także do jednych z najmniej obciążających sposobów na polepszanie kondycji, bez nadmiernego obciążania stawów.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter