loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skakanka - sposób na zgrabne nogi i dobrą kondycję
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Czy trening zawsze musi być związany z koniecznością zakupu drogiego sprzętu lub akcesoriów? Oczywiście nie. Wystarczy zaopatrzyć się w skakankę. Przyrząd, który dla dzieci stanowi formę zabawy, dla Ciebie może okazać się doskonałym sposobem na spalenie kalorii i walką z nienajlepszą kondycją.

Zdecydowaną zaletą skakanki jest fakt, iż koszt jej zakupu jest bardzo niski, a sama skakanka zajmuje niewiele miejsca. Powoduje to, że można ją zabrać wszędzie ze sobą, a w domu nie musimy martwić się gdzie ją przechowywać.

 

ĆWICZENIA NA SKAKANCE

 

Ćwiczenia na skakance to nie tylko dobra zabawa. Dzięki nim modelujemy przede wszystkim nogi, uda, pośladki, pozbywamy się celulitu i zwiększamy swoją wytrzymałość. Co ważne szczególnie dla pań, ćwicząc na skakance nie doprowadzimy do zbytniego rozbudowania mięśni nóg, jak np. jeżdżąc na rowerze. Poprawie ulega także nasze krążenie, a stawy wzmacniają się. Taki 30 minutowy trening może przynieść nam korzyści w postaci 200-400 spalonych kalorii.

 

Trening na skakance powinien trwać około 10-30 minut, a jego tempo powinniśmy dostosować do naszych możliwości. Następnie z czasem możemy je stopniowo zwiększać. Warto pamiętać, że lepiej jest skakać wolniej, lecz dłużej.

Ważnym aspektem jest także systematyka treningu, najlepiej 3 razy w tygodniu.

Pamiętaj że każdy trening powinien być poprzedzony odpowiednią rozgrzewką, gdyż w innym wypadku może dojść do kontuzji.

 

DLA KOGO

 

Skakanka często kojarzona jest jako akcesorium wyłącznie dla kobiet. Nie jest to prawdą. Wystarczy zwrócić uwagę, że trening zawodników sportów walki (bokserów, zapaśników, itp.) nie może się bez niej obejść.

Trening na skakance jest więc dobry zarówno dla dzieci, kobiet i mężczyzn, bez względu na swój wiek.

 

W związku z generowanym dużym obciążeniem podczas skakania, ćwiczenia na skakance nie są zalecane dla osób z:

· dużą nadwagą,

· chorobami układu krążenia

· niewydolnością serca

· problemami ze stawami  

 

MIEJSCE TRENINGU

 

Ćwiczenia na skakance możemy wykonywać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Ćwicząc na zewnątrz warto pamiętać, żeby podłoże było stabilne i równe. Trenując na śliskiej powierzchni warto wyposażyć się dodatkowo w matę.

 

JAKA SKAKANKA

 

Rodzaje skakanek i tym samym ich ceny mogą być bardzo zróżnicowane. Najtańsze kupimy już za kilka złotych, natomiast te, które są wyposażone w przeróżne dodatkowe funkcje, to koszt kilkudziesięciu złotych. Przede wszystkim dopasuj długość skakanki do swojego wzrostu – stojąc na sznurku uchwyty powinny sięgać pach. Na rynku dostępne są także skakanki, które pozwalają na regulację długości sznurka – warto wybrać taką, jeśli ze skakanki będzie korzystać więcej osób.

Jeśli chcemy kontrolować liczbę podskoków jaką wykonujemy podczas czasu przewidzianego na trening, ilość spalonych kalorii, czas - z pomocą przychodzą skakanki wyposażone w liczniki.

Kształt uchwytu oraz jego ciężar to jest to kwestia indywidualnych preferencji,  jednak jeżeli planujemy zająć się treningiem na poważnie, zwróćmy uwagę na jego jakość wykonania.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

SKAKANKA