loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Dlaczego ćwiczenia na spłaszczonej piłce GYM DONUT są bardziej efektywne niż na zwykłej piłce?
średnia: 5.0  ocen: 2
  • Opis

Dlaczego ćwiczenia na spłaszczonej piłce GYM DONUT marki BODY SCULPTURE (Piłka Koło) jest bardziej efektywne niż na zwykłej piłce?

Od czasów Jane Fondy fitness bardzo się zmienił. Do zajęć grupowych zaczęły być wprowadzane coraz to nowe przybory, mające świetne poparcie celowościowe oraz marketingowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie ćwiczyć wszystkie grupy mięśniowe na każdym stopniu zaawansowania. Ciągłe poszukiwania nowości, sprawiają, że często pomijane są rozwiązania proste, a o wiele lepsze w swym zastosowaniu, niż bardzo promowane produkty. Jednym z takich produktów jest produkowany przez Body Sculpture GYM DONUT- piłka w kształcie pączka. Proste a genialne! Na czym jego fenomen polega?


  • Jest jedynym sprzętem, który pozwala na ćwiczenie wszystkich grup mięśniowych, również tych postawnych, wielokrotnie pomijanych przy projektowaniu nowego sprzętu fitness.
  • Może być stosowany dla wszystkich grup wiekowych i na każdym poziomie zaawansowania.
  • Jego wysokość jest niewielka (35 cm),  a zatem wykonując ćwiczenia polegające na utrzymywaniu  równowagi, nie mamy niepewności  i obaw, że tracąc równowagę możemy spaść z dużej wysokości.
  • W przeciwieństwie do zwykłych piłek do fitness - na Gym Donut można ćwiczyć mięśnie grzbietu, bez dyskomfortu, wynikającego ze zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej, spowodowanego wypukłym kształtem piłki do ćwiczeń.
  • Ponadto różnorodność ćwiczeń na mięśnie brzucha jakie możemy zastosować na GYM DONUT jest nieporównywalnie większa od ilości możliwość, które daje tradycyjna piłka do ćwiczeń.
  • Dzięki swoim rozmiarom sprawdza się również w zajęciach choreograficznych.
  • GYM DONUT to jeden z niewielu sprzętów, który możemy łączyć z taśmami lub ciężarkami bez konieczności nabywania całego „sytemu”.
  • Świetnie również sprawdza się podczas zajęć Pilates oraz grup dla seniorów i dzieci.

W niektórych klubach fitness możecie się już spotkać z zajęciami wykorzystujacymi GYM DONUT i zasmakować w ćwiczeniach na tym unikalnym przyrządzie fitness, pieszczotliwie zwanym pączkiem. W Polsce są już prowadzone szkolenia dla instruktorów fitness wykorzystujące właściwości piłki o spłaszczonym kształcie. Cheer Project - Oficjalna Grupa Szkoleniowa z zakresu GYM DONUT -  opracowała specjalne treningi wykorzystania GYM DONUT w treningu siłowym, modelującym i kondycyjnym, a także w lekcjach choreograficznych funky, latino, low impact, high-low. Treningi zakładają także łączenie GYM DONUT z innymi przyborami takimi jak taśmy, kije, hantle, piłki.

Na kolejne szkolenie zapraszamy 9 czerwca w Gdyni! Szkolenie obejmuje pokazowe przeprowadzenie dwóch lekcji- choreograficznej i wzmacniającej. Obie ze szczegółowym omówieniem. Pozostały czas na szkoleniu przeznaczony jest na omawianie ćwiczeń, tworzenie ich modyfikacji oraz dodawania innych sprzętów fitness jak np. hantle, taśmy, małe piłki i kije.
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie GYM DONUT!

Do pączka dołączona jest instrukcja z opisem ćwiczeń, więc ćwiczenia w domu nie powinny sprawić nikomu trudności, ponadto większość ćwiczeń na piłce fitness z powodzeniem możecie wykonać na GYM DONUT. Jeśli masz już doświadczenia z reningów z pączkiem i chcesz się nimi podzielić napisz koniecznie na Facebooku.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter