loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Dlaczego warto być aktywnym
średnia: 4.8  ocen: 4
  • Opis

Nie zapieraj się przed pójściem na siłownię. Idź pobiegać, popływać, czy na długi spacer. Dzięki systematycznej aktywności fizycznej poprawiasz nie tylko swój wygląd, ale przede wszytskim wzmacniasz wszystkie układy organizmu pozwalające CI żyć :)  Dlatego zastanów się chwilę i zobacz jakie korzyści niesie aktywność fizyczna.


Zalety ruchu :

 

Mózg – Poprawa ukrwienia, poprawa koncentracji i pracy procesów intelektualnych.

Układ oddechowy - Wzmocnienie mięśni oddechowych, lepsza wentylacja, sprawne oczyszczanie oskrzeli. 

Układ kostno - stawowy – Zwiększenie elastyczności, zmniejszenie podatności na urazy i złamania, stawy zdobywają większy zakres ruchu jak i są odporne na kontuzje.

Układ Krążenia – Eliminuje zbędne produkty przemiany materii, szybszy i lepszy transport tlenu do wszystkich narządów wewnętrznych, mięśni. Lepsza regulacja cukru we krwi, oraz poprawa składu lipidowego. Poprawa krążenia krwi i limfy, przeciwdziałanie chorobom miażdżycowym.

Układ nerwowy – lepsze radzenie sobie ze stresem, szybszy relaks, zdecydowanie lepsza koordynacja, w pracy i w szkole i o wiele większa efektywność.

Serce - wytrenowane podczas wysiłków pracuje wolniej, ekonomiczniej i nie męczy się tak szybko!


Powodów do bycia aktywnym można by mnożyć bez końca. Jedyne co stoi na przeszkodzie, by być zdrowym i szczęśliwym to nasze LENISTWO! ;)Jeśli artykuł Cię zainteresował i chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć lub skorzystać z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem Łukaszem Szalą napisz do nas na naszym profilu Facebook.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter