loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Funkcjonalne ćwiczenia z użyciem ciężaru własnego ciała
średnia: 4.8  ocen: 5
  • Opis

 

Zimowe lenistwo coraz bliżej swojego końca.

Wiosna coraz bliżej, więc czas zrobić porządek ze swoim ciałem. Aby od razu nie wskakiwać na bardzo intensywny trening rozpocznij od uruchomienia całego ciała i treningu na własnym ciężarze. Pozwoli Ci to łatwiej i w znacznie krótszym czasie powrócić do formy.

 


Wykorzystując funkcjonalność treningu przedstawię wam krótki plan działania. Wszystkie przedstawione ćwiczenia możemy włączyć do każdego treningu przed lub po jego zakończeniu wykonując 3 serie po 1 minucie.

Na początek:

1. Szybki marsz w miejscu z wysokim unoszeniem kolan i obszerną pracą ramion (jak pokazano na tym filmie) lub skoki na skakance.

2. Stań tyłem do ściany oprzyj się o nią tak, aby całe plecy jej dotykały i obniż pozycję aż do półprzysiadu. To ćwiczenie po pewnym czasie stanie się łatwe, dlatego utrudniaj je sobie poprzez podnoszenie rąk i skręt tułowia trzymając piłkę, lub utrzymanie się stojąc na jednej nodze. Możesz użyc piłki fitness by odciążyc kolana (włóż ją pomiedzy pecy i scianę).

3. W podporze przodem jak do tradycyjnej pompki (deska) napnij całe ciało próbując od czasu do czasu odrywać jedną rękę lub nogę dla zachowania równowagi i włączenia do pracy mięśni głębokich.

4. Przejdź do leżenia na plecach z rękoma wyciągnietymi wzdłuż tułowia, następnie  podnieś biodra ku górze i wytrzymaj. Całe stopy dotykają do podłoża. Utrudnieniem będzie unoszenie jednej nogi, skrzyżowanie ramion na klatce piersiowej lub podłożenie małych piłek fitness pod stopy - zmniejszamy stabilność pozycji.

5. W leżeniu na plecach z ramionami za głową, prostujemy całe ciało tworząc jedną linię. Napinamy mięśnie unosząc nisko nad podłogę wyprostowane nogi oraz ręce. Plecy (pępek) w tej pozycji są przyklejone do podłoża, a mięśnie brzucha maksymalnie napięte.

 

Do dzieła! :)


Jeśli chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć lub skorzystać z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem Łukaszem Szalą, napisz na naszym profilu Facebook.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter