loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Dbam o kręgosłup siedząc na piłce
średnia: 5.0  ocen: 4
  • Opis

Akcja "Dbam o kręgosłup i SIEDZĘ NA PIŁCE".

Czy istnieje „zdrowe siedzenie”?


Współczesny styl życia, a także specyfika wykonywanej pracy, często wymaga siedzenia. Gdy siedzimy, ciężar ciała (który działa na jeden krążek międzykręgowy z siłą 140 kg!) zgniata dyski kręgosłupa, które działają jak poduszki ulokowane pomiędzy kręgami. Jeśli mięśnie nie pracują,  siedzenie powoduje wyciek płynu z dysków. Wysuszanie dysków zmniejsza przestrzeń między kręgami. A to powoduje tarcie i często „przytrzaśnięcie” nerwu.

To jest jedna z głównych przyczyn bólów kręgosłupa, obok osłabionych mięśni, jako głównych winnych.

Jest jednak sposób na to by chronić kręgosłup. Siedzenie na piłce gimnastycznej!
Szczególnie ważne w profilaktyce schorzeń kręgosłupa jest wzmacnianie mięśni głębokich brzucha, grzbietu i miednicy. Te mięśnie podczas siedzenia na piłce pracują najintensywniej! Dzieje się tak, ponieważ piłka ma niestabilną podstawę i aby utrzymać równowagę siedząc na niej uruchamiamy wiele partii mięśniowych, czyli „siedzimy dynamicznie”.  Gdy siedzimy na piłce, mięśnie poddawane są ciągłej, zmiennej pracy, a to zapobiega nadmiernym, patologicznym napięciom i odciąża kręgosłup chroniąc dyski przed zmiażdżeniem.

Już samo siedzenie na piłce  wzmocni twoje mięśnie i poprawi postawę, a może być bardziej komfortowe od siedzenia na źle przystosowanym fotelu biurowym. W wielu biurach stosowane są piłki zarówno jako dobra alaternatywna dla siedzenia na krzesłach jak i do ćwiczeń rozciągających i wzmacniających w przerwie od pracy.


Celem naszej akcji jest propagowanie dynamicznego siedzenia na piłce fitness. Polecamy piłkę jako alternatywę siedzenia na krześle przy biurku w pracy, w domu czy przed telewizorem.Jeśli artykuł Cię zainteresował napisz do nas na naszym profilu na Facebooku.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter