loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Trening video#4: uzależniające ćwiczenia na stepie, po których widać efekty!
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis

Zrób kilka żwawych kroków dla swojego zdrowia i pozbądź się zbędnych kilogramów, wchodząc w podskokach na step Reebok!


Wiemy już, że efekty widać, gdy ćwiczymy regularnie. Nie trzeba wcale ćwiczyć dużo, ważne by nie przerywać. Znamy także sposób na to by nauczyć się regularnie trenować. O tym  jak " przechytrzyć" nasz mózg by czuł głód ćwiczeń pisaliśmy w jednym z artykułów, który zresztą bardzo Wam się spodobał :)

Czas na wybór ćwiczeń od których się skutecznie uzależnimy. Zacznijmy od tych, które każdy z nas może wykonać w domu bez dodatkowych przyrządów fitness. Wystarczy step do ćwiczeń.


Wchodzenie, schodzenie, skoki, obroty, V-step, kick, „trzy kolana”, X-step – to tylko kilka figur, które możesz wykonać na tym niepozornym i niezajmującym dużo miejsca sprzęcie. Dzięki załączonemu DVD z ćwiczeniami (czas: 54 min i 52 s) możesz nauczyć się choreografii, która gwarantuje Ci smukłą sylwetkę, jędrne uda, pośladki, brzuch, lepszą koordynację ruchową, a także silniejsze serce i bardziej dotlenione płuca. Nie musisz jednak zamykać się w wyuczonych krokach, w internecie dostępnych jest mnóstwo filmów instruktażowych, możesz też samodzielnie tworzyć układy do Twoich ulubionych kawałków lub skorzystać z gotowego zestawu treningowego opracowanego przez instruktorów firmy Reebok:

Powyższy krótki zestaw ćwiczeń na stepie – powtarzaj co drugi dzień rano, a na efekt nie będzie trezba długo czekać! Rezultatem regularnego ich wykonywania będzie wzmocnienie mięśni brzucha, nóg i pleców, wysmuklenie sylwetki, a do tego: dawka pozytywnej energii i wiary w siebie.

Jeśli wcześniej ćwiczyłeś/łaś niewiele lub wcale zacznij od dziesięciu powtórzeń każdego ćwiczenia i stopniowo zwiększaj tę ilość na kolejnych treningach. Przejścia pomiędzy ćwiczeniami powinny być płynne – daj sobie tylko kilkanaście sekund na uspokojenie oddechu. Gdy przybędzie ci sił możesz zwiększać ilość powtórzeń całego cyklu. Pamiętaj: jeśli chcesz schudnąć, najkorzystniejszą porą do ćwiczeń jest poranek: to podkręci twoją przemianę materii na cały dzień. 


Step jest doskonały do godzinnych ćwiczeń wydolnościowych lub jako forma rozgrzewki przed bieganiem. Oprócz dobrej zabawy to także gwarancja bezpieczeństwa – podstawa i platforma do ćwiczeń zrobione są z antypoślizgowej maty. Jakość gwarantuje zaś logo Reebok… 

Ta należąca do koncernu Adidas firma to kluczowy producent i dystrybutor stepów. Wszystko zaczęło się w pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy pewna instruktorka fitness z Marietty w stanie Georgia doznała podczas zajęć bolesnej kontuzji kolana - jako formę rehabilitacji lekarz zalecił jej chodzenie po schodach. Dostrzegając zalety tego ćwiczenia, Gin Miller postanowiła włączyć je jako pod nazwą "Bench Blast"do programu realizowanego ze swoimi klientami, zastępując stopnie drewnianymi ławkami. Ze względu na swój ciężar i brak możliwości indywidualnego przystosowania wysokości były one jednak niepraktyczne. Jeden z pracowników centrum fitness wpadł na pomysł, by stworzyć stopień z lekkiego i wytrzymałego plastiku z możliwością regulowania poziomu. Firma szybko podchwyciła ten pomysł i tak narodził się Reebok Step.   


Poniżej skutecznie uzalezniające :) treningi, które także możesz wykonywać w domu:

Trening video#1

Trening video#2

Trening video#3  

Tweetnij

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter