loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Jak przygotować się do wakacyjnych sportów - cz.2 Triathlon
średnia: 5.0  ocen: 4
  • Opis


Coraz większą popularnością cieszy się wielobój, czyli triathlon, składający się z trzech wymagających dyscyplin. Pływanie, jazda rowerem, bieganie to trzy składowe które łączą się w całość. Aby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie trzeba swój trening podzielić na trzy części.

Pływanie  podczas lata można szkolić w akwenach ogólnodostępnych co pozwoli nam na lepsze zapoznanie się z wodą nie tylko taką, z jaką spotykamy się na pływalni. Powinniśmy skupić się na technice kraula oraz jak najlepszym rozłożeniu sił. Pływając starajcie się trzymać stałe tempo i równy oddech, dzięki temu nie stracicie dużo energii.

Jazda rowerem - trzeba pamiętać, że podczas jazdy na rowerze pracują nasze największe grupy mięsniowe, a one potrzebują energii,  dlatego dobrze jest mieć ze sobą napoje izotoniczne i szybko wchlanialne węglowodany. Trening ten można przeprowadzać w sesjach o równej intensywności, bądź przerywanych (interwałowo).

Ostatnią częścią sprawdzianu wytrzymałości jest bieg na długim dystansie i dlatego też przeplatanie treningu wytrzymałościowego z wytrzymałościowo-szybkościowym będzie dobrze wpływać na nasze przygotowanie.

Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z triathlonem pamiętajcie - małymi krokami do celu! Nie rzucajcie się od razu na morderczy trening, bo tylko się zniechęcicie. Podzielcie trening, tak aby waszej słabszej dyscyplinie poświęcić więcej czasu.

 Powodzenia!facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter