loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
By trening fitness stał się przyjemnością
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis


Fizyczna aktywność może sprawić wiele przyjemności. Każda miłośniczka fitness wie jednak o tym, że nie tylko wybór odpowiednich ćwiczeń ma znaczenie dla dobrego samopoczucia. Wygodny strój sportowy jest równie ważny. Dlaczego? Bo to on zapewnia nam komfort w czasie ćwiczeń i swobodę ruchów. Wygodne spodnie, przewiewna bluza i koszulka to bardzo ważne kwestie, jednak szczególną uwagę należy zwrócić na obuwie. Dlaczego to ono jest tak istotne? Jak dokonać najlepszego wyboru?


Dobre buty: dopasowane do stopy i programu treningowego

Obuwie, które ma uczynić trening nie tylko przyjemnym, ale i bezpiecznym doświadczeniem, musi spełnić wiele warunków. Jakich? Podstawa to odpowiednie dopasowanie do stopy. W czasie wykonywania dynamicznych ćwiczeń stopa musi posiadać stabilne oparcie, a dobrze dopasowane buty mają jej taką właśnie ochronę zapewnić. Dopasowany zapiętek oraz sznurówki pozwalające na idealne dopasowanie butów do stopy to sprawy, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Równie ważna jak stabilizacja jest amortyzacja. Wyskoki, taneczne ruchy oraz inne akrobacje wykonywane w trakcie treningu są zbawieniem dla naszych mięśni, a jednocześnie – sporym wyzwaniem dla stawów. Z tego też względu buty do treningu fitness powinny posiadać elastyczną podeszwę, której dodatkowym walorem jest poduszka powietrzna. To ona najskuteczniej uchroni nasze stawy przed skutkami wstrząsów. Jest ona zalecana w szczególności tym, którzy na fitness przychodzą w celu pozbycia się zbędnych kilogramów. Warto pamiętać, że większa masa ciała to większe obciążenie dla stawów, zatem amortyzacja staje się wyjątkowo ważna. Idealne obuwie powinno wyróżniać się też solidnym wykonaniem i lekkością jednocześnie. Musi zapewniać również stopom odpowiednią wentylację. Z tego też względu materiałami szczególnie polecanymi są tu lekkie materiały syntetyczne, chroniące przed potem.


W świecie sportowej odzieży

Wygodne stroje dla sportowców już dawno przestały być nudne i mało atrakcyjne. Dziś świat sportowej odzieży to szeroki asortyment modnych bluz, spodni i butów, w których ćwiczy się nie tylko wygodnie, ale i przyjemnie. Liderem w tej dziedzinie jest firma Nike, która od 50 lat specjalizuje się w produkcji sportowej odzieży, a jej nowe kolekcje przyciągają nie tylko funkcjonalnością, ale i atrakcyjnym wyglądem. Gdzie szukać stroju dla siebie? Wygodne buty oraz odzież sportową z charakterystycznym logiem Nike znajdziemy na Zalando, dzięki któremu w przystępnej cenie skompletujemy markowy komplet odzieży do treningu fitness.

By trening fitness stał się przyjemnością, nie trzeba wiele. Wygodny strój i dobrze chroniące stopę buty mogą sprawić, że każdy trening stanie się wspaniałą przygodą i dobrą zabawą. W ten sposób praca nad kondycją fizyczną stanie się przyjemnością i każdej z nas sprawi wiele radości. 

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter