loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Baddha-konasana - pozycja spętanego kąta
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Nogi- podudzie, Biodra i pośladki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Tą asanę ćwiczymy na macie, w klasycznym wariancie nie używamy żadnych pomocy. Dla początkujących i osób z  ściągniętymi pachwinami zaleca się użycie złożonego koca pod pośladki oraz wykonywanie tego ćwiczenia przy ścianie. Pozycja ta rozluźnia pachwiny, łagodzi objawy rwy kulszowej ponadto jest polecana dla  osób z zaburzeniami funkcjonowania pęcherza moczowego, nerek oraz macicy.


Krok 1
Zaczynamy od Dandasana. Złącz podeszwy stóp, tak aby kolana opadły na boki i oprzyj stopy na  zewnętrznych krawędziach. Złap się za stopy i przyciągnij pięty w kierunku pachwin. Weź wdech i  trzymając się dłońmi za stopy wyprostuj  kręgosłup, wydłużaj boki ciała, sięgaj czubkiem głowy do sufitu. Z każdym kolejnym wydechem rozszerzaj uda i przyciskaj kolana do ziemi. Następnie przyciągnij pięty jeszcze bliżej krocza, tak by łydki były w kontakcie z wewnętrznymi udami. Z wydechem naciśnij łydkami, kolanami i udami w stronę ziemi i wyprostuj kręgosłup. Cofnij barki, zbliż łopatki do siebie. Pozostań chwilę w tej pozycji oddychając normalnie, następnie z wydechem pochyl się do przodu układając łokcie na udach. Powoli połóż czoło, nos, brodę na podłodze. Jeśli nie dosięgasz do podłogi możesz użyć podpórki. 


Krok 2
Pozostań w końcowej pozycji 10-15 oddechów. Robiąc wdech podnieś się i wróć do Dandasana.


Krok 3
W trakcie robienie skłonu nie odrywaj pośladków od podłogi. Ważny jest ruch wyciągania pachwin w kierunku kolan. Nie przyciągamy kolan na siłę do podłoża. Zbliżamy je powoli w rytm oddechu. Wdech to wyciąganie kręgosłupa w górę, wydech zbliżanie nóg do podłogi.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA