loadingimg

Wczytuję dane...
strona główna sklepupoprzedni
następny
Supta-baddha-konasana
średnia: 4.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczeni:
Pozycja rozciągająca : Pachwiny, Barki, Klatka piersiowa

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Supta-baddha-konasana – supta znaczy leżący, ta asana to wariant baddha-konasany wykonywany w leżeniu na plecach. Wykonujemy ja na macie, czasem można użyć złożonego koca pod plecy lub wałka, koca pod głowę, 2 kostek oraz paska. Pomaga w rozluźnieniu i rozciągnięciu pachwin, górnej obręczy barkowej oraz klatki piersiowej. Wykonywanie tej asany pomaga w trakcie bolesnej miesiączki  (wtedy wykonujemy ją z pomocami).


Krok 1
Połóż się płasko, uginając kolana złącz podeszwy stóp i zbliż pięty jak najbliżej krocza. Cała powierzchnia stóp dociska do siebie, kolana rozchylają się na boki.Obserwuj oddech, z każdym wydechem zbliżaj uda i kolana do podłogi. Szukaj ruchu od bioder w kierunku kolan ( tak jakby ktoś delikatnie ciągną za kolana od tułowia). Przenieś ręce do tyłu, ułóż na szerokość barków, dłonie wnętrzem do sufitu. Z wdechem wydłuż całe ciało, tak by rozciągnąć brzuch i boki tułowia.


Krok 2
Pozostań w tej pozycji 20-30 oddechów. Potem wyprostuj nogi, przewróć się na bok i wstań. 


Krok 3
W trakcie tej pozycji nie wyginaj dołu pleców w łuk, staraj się zbliżać lędźwie do podłogi ( pamiętaj o naturalnej krzywiźnie kręgosłupa).

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA