loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Svastikasana – pozycja znaku pomyślności
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi

Jest to siad skrzyżny, wykonywany na macie lub na złożonym kocu. Pomaga rozluźnić pachwiny, otworzyć biodra oraz wzmacnia mięśnie całego tułowia.

Krok 1

Usiądź na krawędzi złożonego koca w  Dandasana. Następnie skrzyżuj nogi tak by stopy znalazły się pod kolanami, a łydki krzyżowały się w połowie. Usiądź na takiej wysokości by biodra i kolana były w jednej linii. Następnie ustaw stopy na zewnętrznych krawędziach (stopy nie opadają do podłogi, są aktywne tak jakbyśmy stali na ziemi). Za pomocą rąk wyciągnij pośladki do tyłu i na zewnątrz, by usiąść na guzach kulszowych (wyczuwalne kości w pośladkach). Kolejno połóż dłonie po bokach bioder, odpychając się od nich  wyprostuj kręgosłup. Teraz delikatnie cofnij łokcie  i zbliż je do siebie aby mostek uniósł się, opuść barki. Zachowując prostą sylwetkę połóż dłonie na  kolanach. Głowa prosto, możesz zamknąć oczy lub pozostać z otwartymi.

Krok 2

Jest to bardzo dobra wyciszająca pozycja, wykonuj są od 1 do 5 minut lub dłużej jeśli wykonujesz medytację. Po czasie wyprostuj nogi do Dandasana i skrzyżuj nogi na odwrót pozostając w pozycji przez ten sam czas. Oddychaj normalnie, obserwuj wdech i wydech.

Krok 3

Podczas siedzenia w svastikasanie zwracaj uwagę na to by dół pleców się nie zapadał, równomiernie wydłużaj boki tułowia i nie przechylaj ciała w żadną stronę

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA